L’EMMB a la Festa Major 2016

S’acosta la Festa Major de Banyoles i, enguany, la nostra escola hi serà molt present.

Per una banda, ens visitaran l’Escola de Música i Dansa d’Errentería (País Basc). Aquesta és l’escola que ens va acollir fa dos cursos quan els nostres alumnes de la Jove Orquestra de Banyoles i la Banyoles Big Band van participar al Festival Txingudi. En aquesta ocasió, ens tornen la visita i ens oferiran tres concerts/actuacions molt interessants:

  1. CONCERT DE COMBO I CLAQUÉ D’ERRENTERIA MUSIKAL. Divendres 21 d’octubre de 2016, 20 h. Auditori de l’Ateneu. Gratuït. Primer dels tres concerts que oferiran diferents formacions de l’Escola de Música i Dansa d’Errentería (Errenteria Musikal) del País Basc en el marc de l’intercanvi que ha mantingut amb l’Escola Municipal de Música de Banyoles. Espectacle a càrrec del combo i del grup de claqué d’Errenteria Musikal, amb un repertori de jazz, swing i hard bop, amb algun tema pop.
  2. CONCERT DE LA BANDA D’ERRENTERIA MUSIKAL. Dissabte 22 d’octubre de 2016,12 h. Plaça Miquel Boix (davant Casal de Gent Gran). Concert de la Banda d’Errenteria Musikal que oferirà un repertori basat en transcripcions orquestrals de música clàssica, bandes sonores i jazz.
  3. ACTUACIÓ DEL GRUP DE DANSA I TXISTULARIS D’ERRENTERIA MUSIKAL.Diumenge 23 d’octubre de 2016,11 h.Plaça Major. El grup de danses tradicionals basques d’Errenteria Musikal, acompanyats del grup de txistularis oferiran una petita demostració del seu repertori folklòric.

Totes aquestes activitats són recomanables per a tots els alumnes de l’escola i obertes a familiars i amics.

Més enllà d’aquesta visita-intercanvi, la Jove Orquestra de Banyoles participarà enguany a la Festa de la Música per a Cobla interpretant una obra del compositor i professor de l’EMMB Esteve Palet Mir.

  • PARTICIPACIÓ DE LA JOVE ORQUESTRA DE BANYOLES A LA FESTA DE LA MÚSICA PER A COBLA. Dilluns 24 d’octubre de 2016, 11:30 h. Pavelló de la Draga. 12 € / 10 €
    En el marc de les Festes de Sant Martirià, la secció Batenvic de la Jove Orquestra de Banyoles col·laborarà a la Festa de la Música per a Cobla interpretant Miratges de l’estany, suite amb sis moviments per a narrador, cobla, orquestra de corda i timbales, d’Esteve Palet, compositor i professor de l’EMMB. Venda d’entrades a www.elfoment.cat o a l’Oficina d’Atenció al Ciutadà de l’Ajuntament de Banyoles.

Us animem a assistir-hi de públic!

Anuncis

Un pensament sobre “L’EMMB a la Festa Major 2016

  1. Retroenllaç: Bona Festa Major! | Escola Municipal de Música de Banyoles

Deixa un comentari

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Esteu comentant fent servir el compte WordPress.com. Log Out /  Canvia )

Google photo

Esteu comentant fent servir el compte Google. Log Out /  Canvia )

Twitter picture

Esteu comentant fent servir el compte Twitter. Log Out /  Canvia )

Facebook photo

Esteu comentant fent servir el compte Facebook. Log Out /  Canvia )

S'està connectant a %s